Test kompetencji dla szkoły podstawowej
Dziennik autostopowiczki

Temat: NAJLEPSZE PODSTAWOWKI W W-WIE
Polecam gorąco szkołę podstawową nr 306 przy ulicy Tkaczy.Wspaniali nauczyciele, bardzo oddani dzieciom.Pani Dyrektor ciepła,zawsze gotowa pomóc w rozwiązaniu trudnych problemów.Wychowawcy utrzymuja stały kontakt z rodzicami.W tej szkole nikt nie jest anonimowy.Moje dziecko niestety już ją kończy. 306-óstka zajęła trzecie miejsce /testy kompetencji/ na Bemowie.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,427,19938828,19938828,NAJLEPSZE_PODSTAWOWKI_W_W_WIE.htmlTemat: Wykształcenie forumowiczów
Test dla szóstoklasistów Reporterzy RMF FM poprosili kilkudziesięciu posłów z różnych okręgów o wypełnienie testów kompetencji - takich samych, jakie rozwiązują szóstoklasiści, kończący szkołę podstawową. 20 rozwiązało zadania, kilkunastu kandydatów do Sejmu odmówiło napisania testów. Ciekawe jak by nasi radni wypadli rozwiązując taki test. Słyszałem że jeden z nich ma problemy z czytaniem na głos. Dodam że nie jest to radny z...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,25494,42803254,42803254,Wyksztalcenie_forumowiczow.html


Temat: Moje dziecko i testy
Jest coś o nazwie "Pracownia Pomiaru Kompetencji", która przygotowuje testy diagnozujące zakres umiejętności dziecka i dla szkoły podstawowej i dla gimnazjum. Taki test jest w szkołach (publicznych) moich dzieci co najmniej ... miał te testy, wiec teraz siedząc w domu z racji egazminów starszych kolegów ma czas na powtórki. PS Jak Małej poszło - patrząc na wyniki opublikowane na gazecie?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,48555,78661922,78661922,Moje_dziecko_i_testy.html


Temat: MZOPO-dyrektor?
Za to "przywłaszczyła " sobie kompetencje organu sprawującego nadzór pedagogiczny - czyli kuratora. Rozlicza szkoły z wyników nauczania. Słabe wyniki sprawdzianów w szkołąch podstawowych przez kilka lat nie przeszkadzały p. dyrektor - dlaczego? bo była inspektorem odpowiedzialnym za szkoły podstawowe. Teraz, patrząc na to z wyższego stołka - ma "genialne" plany na poprawę tych wyników i rozliczanie nauczycieli. Pomysł? - uczyc pod "testy" i wymagania egzaminacyjne. A co z przyszłością dzieci? Gdzie kształcenie umiejętnosci potrzebnych w dlaszym zyciu? A przeciez szkoła chyba od tego jest!!!
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,261,67219689,67219689,MZOPO_dyrektor_.html


Temat: Ranking bydgoskich podstawówek
W Katolickiej Szkole Podstawowej testy kompetencji są "tłuczone" dwa razy w tygodniu po godzinie przez całą szóstą klasę.Jak zatem mają się nie nauczyć ich wypełniania?W przeciętnej podstawówce dzieci ćwiczą testy może ... wysoki poziom.Poza tym dzieci w większości( ale nie wszystkie) pochodzą z lepiej sytuowanych rodzin- mają łatwiejszy dostęp do zajęć dodatkowych, książek,itp.Szkoła np. nagradza dzieci dyplomami za osiągniecia w dziedzinach ,które nie sa prowadzone w szkole np.:tenis,szermierka itp.Co do pracy z dyslektykami rodzice dzieci ,których problem ten dotyczy spotykają się z codziennym niezrozumieniem.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,54,38145325,38145325,Ranking_bydgoskich_podstawowek.html


Temat: Najlepsze szkoły podstawowe?
Osobiście miałam taki problem 7 lat temu, nie wiedziałam jaką szkołę wybrać dla syna. Zadzwoniłam do kuratorium (jakiś tam wydział od podstawówek)zasunęłam tekst, że właśnie migrujemy z innego miasta (jestem tubylcem) i zapytałam o szkoły godne polecenia. Wtedy sprawa był trochę bardziej skomplikowana, gdyż tylko dwa wcześniejsze roczniki pisały test na zakończenie szkoły podstawowej i nie było miarodajnego źródła jeżeli chodzi o poziom nauczania. Pani troszkę kręciła, że nie może robic takich rzeczy, ale wydukała kilka nr-ów szkół, z tego co pamiętam między innymi;16,10.Paradoksalnie dzieciak skończył też niby polecaną szkołę 64, ale w/g mnie była do bani. Szkoła moloch, a poziom edukacji zawstydzajacy (praktycznie uprawialiśmy homelearning). Dzieci znajomych i oni sami byli bardzo zadowoleni z 10-tki. Sumując proponuje wykonać telefon tym bardziej, że można opinie oprzeć o wynik testów kompetencji. Potem ewentualnie korzystając z opinii życzliwych, szczecińskich forumowiczów pytać się o atmosferę w konkretnej szkole. Pozdrawiam, powodzenia.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,70,58093642,58093642,Najlepsze_szkoly_podstawowe_.html


Temat: Szczecin: zostać czy wyjechać?
co to znaczy nierentownych? mierzył ktoś tę rentowność? jeśli chodzi o koszty utrzymania to najlepiej zrobić jedna szkołę na 100000 uczniów po 100 w klasach. Będzie najrentowniejsza na świecie. Zatem rentownośc musi jednym z kilku kryteriów, argument o socjalizmie są zbędne, nie w tym naprawde problem. Test kompetencyjny 6klasistów wykazał że zachodnipomorskie znajduje sie na przedosttnim miejscu w kraju, dwie nalepsze (wg wyników tego testu) publiczne szkoły podstawowe w Szczecinie miały byc właśnie zlikidownane, czy w ten sposób mamy poprawić naszą edukacje, i czy problemem szczecina za który trzeba się wziąc z siekierką to akurat szkoły podstawowe? Wg mnie pytanie retoryczne.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,70,63865632,63865632,Szczecin_zostac_czy_wyjechac_.html


Temat: Test dla szóstoklasitów: poznaj bliżej ten spra...
Test kompetencyjny po szkole podstawowej to durnowatość podwójna: absolutnie niczego nie wnosi i jest robiony w najgłupszym okresie rozwojowym - u 6-klasistów.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,33,16408826,16408826,Test_dla_szostoklasitow_poznaj_blizej_ten_spra_.html


Temat: Test Kompetencji.
Test Kompetencji. Gdzie można znależć przykładowe testy kompetencji dla uczniów kończących szkołę podstawową, ewentualnie adres strony?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,33,1398563,1398563,Test_Kompetencji_.html


Temat: Testy kompetencji dla szkoły podstawowej
Testy kompetencji dla szkoły podstawowej Gdzie znaleźć w Internecie testy kompetencji dla uczniów szkół podstawowych. Chodzi o określenie poziomu języka.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,21006,104595345,104595345,Testy_kompetencji_dla_szkoly_podstawowej.html


Temat: testy kompetencji dla trzecioklasistów
testy kompetencji dla trzecioklasistów Czy z któraś Was posiada w/w testy ??? Szkoła podstawowa Byłabym wdzięczna...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,22449,68874355,68874355,testy_kompetencji_dla_trzecioklasistow.html


Temat: Do nauczycieli języka angielskiego w SP
Do nauczycieli języka angielskiego w SP Czy ktoś móglby mi podać przykladowe terminy przeprowadzania testów kompetencji z języka angielskiego w klasach I-III za I i II pólrocze w szkole podstawowej? Czy robicie takie testy? Czy tylko po kolejnych unitach?
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,69,86796102,86796102,Do_nauczycieli_jezyka_angielskiego_w_SP.html


Temat: gdzie w warszawie rzetelne badania na dysleksje?
polskiego proponowala, choc bez przekonania, ze mozna mu zrobic testy na dysgrafie, bo bardzo brzydko pisze i mogloby mu to pomoc w tescie. Bylo jednak za malo czasu i sumie to sie ciesze, bo test wypadl mu przeciez dobrze i nikt nie moze powiedziec ze napisal dobrze dlatego ze mial wiecej czasu niz inni, albo ze nie liczono mu bledow. Natomiast teraz ... dysleksje! Badania psychologiczne to podobno potwierdzily, praktycznie wszystko wskazywalo na dysleksje, to ze jest leniwy - dysleksja, na pewno gorzej mu idzie w szkole bo nie moze sie skupic - winna ... wiecej sie przylozy do nauki ma od razu lepsze oceny. Wierze w to, ze moze miec dysgrafie, bo pisze okropnie, chociaz w pierwszych latach szkoly podstawowej pisal bardzo ladnie, mam te...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,46,39466800,39466800,gdzie_w_warszawie_rzetelne_badania_na_dysleksje_.html


Temat: WTYCZKA.PL-Sprzedam tanio podręczniki
2 klasy gimnazjum - przedmioty matematyczno - przyrodnicze ( wydawnictwo BIMART ) Testy Kompetencji dla uczniów 1 i 2 klasy gimnazjum - przedmioty humanistyczne ( wydawnictwo BIMART ) zestawy testów dla gimnazjum - przedmioty matematyczno - przyrodnicze ( Ewa Wolnica, Joachim Jałowiecki, Sonia Kafel ) Informatyka - podstawowe tematy nie tylko dla gimnazjum ( Grażyna Koba ) Gramatyka co z głowy nie ... Tadeusz Garsztka, Zuzanna Grabowska, Gabriela Olszowska ) Spotkania ze sztuką – podręcznik dla gimnazjum ( Anna Ziemba- Michałowska ) Język Francuski Bravo podręcznik z ćwiczeniami szkoła średnia : Chemia dla szkół średnich w zadaniach -( Maria Koszmider ) Fizyka dla uczniów liceów ogólnokształcących ( Krzysztof Chyla ) Fizyka dla szkół ponadgimnazjalnych ( Maria Fiałkowska, Krzysztof Fiałkowski, Barbara Sagnowska ) Barwy epok kultura...
Źródło: topranking.pl/1134/54,wtyczka,pl,sprzedam,tanio,podreczniki.php


Temat: Do TESTU wystąp!!!!!! - troche długie
Ech, ta tepesa, przeszła samą siebie...... 2500 pytań zostało przygotowanych przez Polską Akademię Nauk i Szkołę Główną Handlową dla TPSA, na tzw. test kompetencji dla pracowników ubiegających sie o stołki w nowych pionach klienckich.  Cała ta sytuacja, razem z tymi pytaniami jest żałosna i żenująca, a dodatkowo niezgodna z wewnątrz obowiązującymi regulaminami. Owy test ma dopomóc w wyłonieniu osób najlepiej nadających sie do pracy w nowej TPSA - wersja oficjalna, wresja nieoficjalna = prawdziwa, ma posłużyć jako podstawowe narzędzie do podziękowania za dotychczasową współprace. Zaliczenie testu na zadowalającym poziomie jest raczej awykonalne i graniczy z cudem, o który zresztą m.in. też sie w testach pyta (cud nad Wisłą). Na test złożyły sie pytana, według moich obserwacji: w 60% informatyczne, 10% dotyczące usług TPSA, 15%...
Źródło: topranking.pl/1718/do,testu,wystap,troche,dlugie.php


Temat: Kto nie glosowal nie ma prawa krytykowac
wykonywania pracy. Zaklad pracy nie moze pelnic roli szkoly. Wprowadzic do szkol program nauk obywatelszkich, ze szczegolnym uwzglednieniem podstawowej wiedzy ekonomicznej i odpowiedzialnosci za losy wlasnego panstwa. Zlikwidowac kierunki studiow ksztalcacych bezrobotnych. Wprowadzic specjalizacje studiow prawniczych od poczatku np. studia dla prawnikow gospodarczych, dla prawnikow ubezpieczeniowych, rodzinnych, w dziedzinie prawa pracy,kryminalnych itd. Polaskie przepisy prawne sa dowodem braku kompetencji polskich prawnikow. W ... pomoc .. Przyjmowac urzednikow urzedow panstwowych wylacznie na zasadzie konkursu - podstawa wyniki na swiadectwach i dyplomach, testy, okresy probne,egzaminy okresowe, wyniki pracy, skargi klientow .. Zwolnic szarych podatnikow od obowiazku...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,28,13408080,13408080,Kto_nie_glosowal_nie_ma_prawa_krytykowac.html


Temat: Chcesz zdawać na prawo jazdy? Będą zmiany w prz...
mechaniki i przestał z kredą za tablicą nauczy prawidłowo korzystać z drogi. Otórz nie niektórzy instruktorzy sami wymagają edukacji. Proszę zobaczyć ilu instruktorów zdobyło certyfikat kompetencji zawodowych jest to nie znikomy ... , a stan naszych szkół jazdy ( oczywiście są wyjątki)ma być utrzymany na dotychczasowym poziomie to trzeba koniecznie znieść zaświadczenia o ukończeniu kursu. Pozwolić zdawać egzamin na prawo jazdy eksternistycznie. Rozważny ... pomyśleć o dobrze wykształconej kadrze. Była słynna weryfikacja instruktorów, ale instruktor rozwiązał test (które krążyły w obiegu), przez 10 minut powiedział jak by prowadził zajęcia i koniec dalej jest instruktorem. Nikt ... szkół jazdy z wymogami jakie powinien spełniać ośrodek szkolenia kierowców.Zapytajcie w Ministerstwie Infrastruktury co oznacza zapis w rozporządzeniu o szkoleniu i egzaminowaniu " czas pracy instruktora nie może przekraczać 8 godzin...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,28,16748287,16748287,Chcesz_zdawac_na_prawo_jazdy_Beda_zmiany_w_prz_.html


Temat: Łybacka do kuratorów: Gdzie jest wasz nadzór?
Oświadczenie Instytutu Badań Kompetencji Wyjaśnienie Instytutu Badań Kompetencji w związku z pytaniami dyrektorów szkół dotyczącymi stanowiska Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie organizowania przez prywatne firmy klasówek, sprawdzianów i konkursów w szkołach 1. Rozporządzenie MEN z dnia 13 sierpnia 1999 roku w sprawie szczegółowych zasad sprawowania nadzoru pedagogicznego ...... nakłada na dyrektora szkoły obowiązek mierzenia jakości pracy szkoły, między innymi poprzez: „badanie osiągnięć edukacyjnych uczniów” oraz „diagnozowanie wybranych obszarów pracy szkoły”, 2. Cytowane wyżej rozporządzenie nie wskazuje sposobu przeprowadzenia diagnoz i wyboru narzędzi badawczych, 3. Dyrektor szkoły, zgodnie z koncepcją zapisaną w statucie szkoły, może realizować cytowane rozporządzenie MEN na dwa sposoby: korzystając z narzędzi badawczych opracowanych przez swoich nauczycieli w celu określenia poziomu osiągnięć uczniów, korzystając z narzędzi zewnętrznych w celu porównania poziomu osiągnięć swoich uczniów z poziomem piszącej populacji, 4. Instytut Badań Kompetencji przygotowuje narzędzia zewnętrzne do mierzenia jakości pracy szkoły, 5. Instytut jako stowarzyszenie realizuje cele statutowe, między innymi poprzez: „diagnozowanie osiągnięć ponadprzedmiotowych uczniów na każdym etapie kształcenia szkoły podstawowej i gimnazjum.” 6. Udział uczniów w badaniach kompetencji jest oparty na zasadzie dobrowolności i musi wynikać z przekonania rodziców, nauczycieli i dyrektora szkoły o potrzebie diagnozowania osiągnięć uczniów, 7. Materiały przekazywane po przeprowadzonym badaniu kompetencji szkołom są źródłem dodatkowej informacji o mocnych i słabych stronach uczniów, klas, szkoły na tle badanej populacji, 8. W żadnym z dokumentów przekazywanych szkołom biorącym udział w badaniach kompetencji Instytut nie zaleca przekładania wyników uzyskanych przez uczniów na ocenę szkolną czy dokonywania na ich podstawie klasyfikacji, co jest w ... szkolnego powierzył prowadzenie zajęć w określonej klasie z określonego przedmiotu”, 9. Dla uczniów szkół podstawowych Instytut przygotowuje ponadprzedmiotowe testy kompetencji, a dla uczniów gimnazjum humanistyczne i matematyczno-przyrodnicze testy kompetencji – z...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,427,4228779,4228779,Lybacka_do_kuratorow_Gdzie_jest_wasz_nadzor_.html


Temat: mamy z warszawy pomóżcie bo oszaleję;)
odpowiedniej szkoly.Ma sie juz pewien obraz i mozliwosc porownania roznych gimnazjow.Mozna tez obejrzec strony szkol.Dowiedziec sie o profilach klas jakie prowadza,o wymaganiach,sposobie rekrutacji itd..czesto sa tam tez zdjecia szkoly,informacje o nauczycielach,kolkach przedmiotowych itp. Na stronie scholaris.pl zamieszczone sa takze wyniki testu kompetencji dla klas szostych. www.wynikiegzaminow.pl/index.jsp Dobrze jest na tej podstawie sprawdzic jaki poziom nauczania ma szkola podstawowa do ktorej dziecko obecnie chodzi.Wiem ze moze nie jest to zbyt miarodajne bo i w zlej szkole mozna napisac test na maksymalne 40 pkt,ale zawsze daje to pewne objektywne pojecie o poziomie nauczania .Jest przeciez jeszcze czas aby wlasne dziecko zmotywowac do mocniejszego przylozenia sie do nauki.Test jest dopiero w kwietniu.. Mozna tez zainwestowac w rozne ksiazki ktore pomagaja w przygotowaniu sie do egzaminu po 6tej klasie.Gdanskie Wydawnictwo Oswiatowe proponuje dwie ksiazki"Jezyk polski-kalendarz szostoklasisty'i druga taka sama pozycje do powtorzenia wiadomosci z matematyki "Matematyka-kalendarz szostoklasisty". W internecie mozna znalezc tez wiele przykladowych testow kompetencji (do sciagniecia za darmo) z poprzednich lat.Bardzo czesto z gotowymi kartami odpowiedzi.Dziecko moze je rozwiazac i samodzielnie sprawdzic.Jak wiadomo cwiczenie czyni mistrza,wiec latwiej jest bardzo dobrze napisac wlasciwy test kompetencji. Dodatkowe punkty rekrutacyjne daje ... o jeden kroczek blizsza..majac dobra "pozycje wyjsciowa" dziecko bedzie mialo szanse dostac sie do tej szkoly ktora sobie samo wybralo.Nawet do tej renomowanej Jeszcze jedna ciekawa strona www.iar.pl/ W razie pytan...
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,427,84824215,84824215,mamy_z_warszawy_pomozcie_bo_oszaleje_.html


Temat: Szkolnictwo w Szwecji - ciekawostki :)
Szkolnictwo w Szwecji - ciekawostki :) W Królestwie Szwecji obowiązek szkolny wprowadzono już w 1842 r.Obejmował on dzieci uczące się w szkole podstawowej. Obecnie obowiązkowa szkoła (grundskolan) trwa dziewięć lat. Chodzą ... lat. Rok przed rozpoczęciem nauki w szkole podstawowej wszystkie dzieci objęte są opieką w klasie wstępnej. Choć nie jest to obowiązkowe, uczęszcza do niej ponad 95 proc. sześciolatków. Już pierwszoklasiści przechodzą państwowe testy sprawdzające poziom kompetencji z języka szwedzkiego i matematyki. Po klasie piątej sprawdzany jest również angielski, obowiązkowy dla wszystkich uczniów od piątej klasy, ale w wielu szkołach wprowadzany wcześniej. Ogólnopaństwowe testy po pierwszej i po piątej klasie nie są obowiązkowe i szkoły same podejmują decyzję o skorzystaniu z nich. Obowiązkowe natomiast są testy dla dziewięcioklasistów kończących szkołę. Obejmują: język szwedzki, matematykę i język angielski. Na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej zamieszczone są wyniki z wszystkich przedmiotów oraz wyniki testów państwowych. Z każdego przedmiotu można otrzymać jedną z trzech ocen: G - promującą, VG - promującą z wyróżnieniem i MGV - promującą ze specjalnym wyróżnieniem. Każdy absolwent szkoły podstawowej ma prawo do kontynuowania nauki w szkole średniej (gymnasieskolan) przez siebie wybranej. Na tym szczeblu naukę kontynuuje 97,7 proc. młodzieży. W przypadku nadmiaru kandydatów do danej szkoły brane są pod uwagę wyniki na świadectwie ze szkoły podstawowej. W przypadku dużej liczby kandydatów oceny przeliczane są na punkty ... zakończyć wcześniej, inni mogą przedłużyć ten okres. To możliwe ze względu na specyficzny program pracy szkół średnich i daleko idącą indywidualizację nauczania. Opracowano 17 programów profilowych dla tego szczebla szkolnictwa. Programy zawierają osiem przedmiotów ogólnokształcących obowiązkowych dla wszystkich profili: język szwedzki, język angielski, studia społeczne, studia religijne, wychowanie fizyczne i ochrona zdrowia, sztuka, nauki przyrodnicze i matematyka oraz elementy szkolenia zawodowego. Szkoły ... zaliczeniem, którego wynik znajdzie się na świadectwie końcowym. Obok ocen znanych z niższych szczebli edukacji w szkole średniej pojawia się czwarta ocena IG - niezaliczająca. Uczeń, który nie uzyskał zaliczenia z jakiegoś kursu, może go powtórzyć lub zdać egzamin kończący. Szkołę średnią kończy 74 proc. szwedzkiej młodzieży. Aby otrzymać świadectwo końcowe, uczniowie muszą zdać obowiązkowe państwowe testy z trzech przedmiotów: języka szwedzkiego, języka angielskiego i matematyki. Obowiązek ten wprowadzono od 2001 roku. 30 kwietnia 2002 roku zakończy prace specjalna komisja parlamentarna, która przygotowuje nowe wytyczne dla kolejnych programów profilowych dla szkół średnich i dla państwowych egzaminów końcowych. W szkołach wyższych naukę kontynuuje 45 proc. absolwentów szkół średnich. Przyjęcia na studia odbywają się na podstawie ocen z określonych przez uczelnię przedmiotów (według zasad stosowanych przy przyjmowaniu do szkół średnich) oraz krajowych testów przydatności uniwersyteckiej. Wyniki testów są ważne przez pięć lat. Tekst z dodatku "Kujon Polski" z 20 listopada 2001 r.
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,38686,40581858,40581858,Szkolnictwo_w_Szwecji_ciekawostki_.html
© Dziennik autostopowiczki design by e-nordstrom